Δωρεάν rapid test | Σε 165 σημεία στην επικράτεια τη Δευτέρα 25/10

0

Τα 165 σημεία μαζικών δειγματοληψιών από τις ΚΟΜΥ του ΕΟΔΥ τη Δευτέρα 25 Οκτωβρίου

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο. Περισσότερες πληροφορίες εδώ και εδώ.

Δ. Αθηναίων, Πλατεία Συντάγματος, 09:00-20:00
Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00-15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30-15:00
Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30-15:00
Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00-15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00-15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Κεντρική Πλατεία Ελευσίνας, Πλατεία Ηρώων, 09:30-15:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.
Δ. Πυλαίας, Πέτρινο πολιτιστικό κέντρο, Πολυτεχνείου 20, 09:30-15:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
Δ. Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Επανομής, πλατεία Ι. Μεταξά, 10:00-15:00
Δ. Κορδελιού-Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00.
Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Β ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 09:00-15:00
Δ. Λαγκαδά, κοινοτικό ιατρείο, Καβαλάρι, 09:30-14:30
Θεσσαλονίκη, Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 09:00-15:00
Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ακροπόλεως 14, 09:00-15:00
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 09:00-15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 09:00-15:00
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 09:00-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30
Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Γραφείο Αγίου Κωνσταντίνου, οδός Αγ. Κωνσταντίνου 61, Αγρίνιο, 08:30-11:30
Αιτωλοακαρνανία, Παλιά Λαχαναγορά, οδός Αδαμαντίου Κοραή, Αγρίνιο, 08:30-13:30
Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου, 09:00-17:00
Αργολίδα, Αίθουσα Δανάη-Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 09:00-14:00
Αρκαδία, Πανναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-13:00
Άρτα, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-13:00
Άρτα, Δημαρχείο Άρτας, 08:00-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Πάτρα, πλατεία Υψηλών Αλωνίων, 09:00-14:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, κέντρο εκδηλώσεων Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00
Βοιωτία, Κ.Υ. Θήβας, Κάδμου 47, Θήβα, 9:00-15:00
Βοιωτία, Αίθουσα χορωδίας Δήμου Θήβας, Θήβα 10:00-14:00
Βοιωτία, Αίθουσα νέο ΚΑΠΗ, Παμμεγίστων Ταξιαρχών και Παύλου Μελά, Σχηματάρι, 10:00-14:00
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00
Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00-14.00
Δράμα, Κοινότητα Ανδριανής, 09:00-13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00
Έβρος, Δημαρχείο Φερρών, Δημοτική Ενότητα Φερρών, 09:30-13:30
Έβρος, Περιφερειακή Ενότητα Αλεξανδρούπολης, Καραολή και Δημητρίου, 09:00-14:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00-16.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, ΚΤΕΛ Χαλκίδας, Χαλκίδα, 09:00-15:00
Εύβοια, Δημαρχείο Βασιλικού, Βασιλικό, 10:00-12:30
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.00-13.00
Ζάκυνθος, Κέντρο Υγείας (Πρώην ΙΚΑ), 09:00-15:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό κέντρο Ζαχάρως, 09:00-14:30
Ηλεία, Λεχαινά, Σινε Άστρον, 09:00-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος Χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Κλειστό γήπεδο Αρκαλοχωρίου, 08:00-10:00
Ηράκλειο, Χουμέρι, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 09:00-11:00
Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 11:00-12:30
Ηράκλειο, Ίνι, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 12:30-13:30
Ηράκλειο, Σκινιάς, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 14:00-14:30
Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 09:00-11:30
Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 11:30-12:30
Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 13:00-14:00
Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Πέρδικα, 10:00-14:00
Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 9:00-16:00
Ικαρία, Άγιος Κήρυκος, 10:00-15:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Μέτσοβο, Πλησίον Δημαρχείου, 10:00-13:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:00
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας),08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Σοφάδων, Κιερίου 49, 10:00-14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου,10:00-14:00
Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-17:00
Κέρκυρα, Αχαράβη, 09:30-14:30
Κεφαλληνία, Πλατεία Βαλλιάνου 4, Αργοστόλι, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Ευκαρπία, Πολιτιστικός Σύλλογος, 09:00-11:00
Κιλκίς, Κοιλάδι, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15-15:30
Κοζάνη, Πλατεία Νίκης Κοζάνης, 10:00-13:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, Πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κόρινθος, ΚΑΠΗ Αγίων Θεοδώρων, Ευαγγελίστρια και Παυσανίας, 09:30-13:30
Κως, Κάναρη, 8:30-15:00
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 8:30-15:30
Λακωνία, Δήμος Ευρώτα, Άγιος Δημήτριος, 09:30
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά Στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
Λάρισα Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-15:30
Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο Λάρισας/Αίθριο, 08:00-15:30
Λάρισα, Τύρναβος/Είσοδος Δημαρχείου, 08:00-12:00
Λάρισα, Αμπελώνας – ΚΑΠΗ, 12:30-15:30
Λάρισα, ΚΤΕΛ – Γεωργιάδου, 08:00-15:30
Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία / Αγχιάλου 4, 08:00-15:30
Λάρισα, Κέντρο Υγείας Ελασσόνας, 09:00-12:00
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00
Λέρος, δημοτικό κτίριο Δόνα, 09:00-15:00
Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 8:00-16:00
Λέσβος, Πλατεία Καλλονής, 10:00-15:00
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
Λήμνος, Παλαιό θυρωρείο – Νοσοκομείο, Ηφαίστου 1, 08:45-14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη, 08:00-16:00
Μαγνησία, Παραλία Βόλου, έναντι Πανεπιστημίου, 08:00-14:00
Μαγνησία, Βυζίτσα, Κοινοτικό Γραφείο 08:30-11:00
Μαγνησία, Άνω Βόλο, ΤΟΜΥ Ιωλκού, 11:30-14:00
Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα – Αίθουσα Αλέξ. Κουμουνδούρος, 08:30-15:30.
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30-14:30.
Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30-14:30.
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου. 08:30-15:00.
Μεσσηνία, Ανδρούσα, Κοινοτικό Κατάστημα. 09:00-11:30.
Μεσσηνία, Μαυρομμάτι, Κοινοτικό Κατάστημα 12:00-14:00.
Νάξος, Χώρα Νάξου (Εκκλησία Αγ.Νικόδημου), 07:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:30
Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-15:00
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο Πάτμιον, 08:00-16:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-16:00
Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών Έδεσσας, Τσιμισκή 2, 10:00-14:00
Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πιερία, Πλατεία Ελευθερίας, 10:00-13:00
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-17:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνία, 10:00-15:00
Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Κρεμαστής, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8. 08.30-15.00
Σάμος, Isobox Γενικού Νοσοκομείου Σάμου, 08:30-14:00
Σάμος, Isobox Κέντρου Υγείας Καρλοβάσου, 08:00-14:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμάνι Σκιάθου, 08:00-14:30
Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 09:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 09:00-17:00
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-11:00
Τρίκαλα, Πλατεία Κορυδαλλού, Καλαμπάκας, 12:00-13:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 7:30-13:30
Τρίκαλα, Έ ΚΑΠΗ, 11:00-15:30
Τρίκαλα, Πλατεία Μουριάς Πύλης, 11:00-12:30
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00
Φθιώτιδα, Δ.Ε. Στυλίδας, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Στυλίδας, 11:30-14:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 07:30-14:30
Φλώρινα, Αμύνταιο ,Δ. Μακρή 36, 08.00-13.30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
Φωκίδα, Δεσφίνα, Αίθουσα Γυμναστηρίου, 09:00-13:00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
Χαλκιδική, Συκιά, 09:00-15:00
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
Χίος, Πλατεία Βουνακιου 08:30-14:00