Δωρεάν rapid test | Σε 171 σημεία στην επικράτεια την Τρίτη 26/10

0

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο. Περισσότερες πληροφορίες εδώ και εδώ. *

Τα 171 σημεία μαζικών δειγματοληψιών από τις ΚΟΜΥ του ΕΟΔΥ την Τρίτη 26 Οκτωβρίου

Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00-15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30-15:00
Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (Δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30-15:00
Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00-15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00-15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Αθηναίων, Σταθμός Μετρό “Σύνταγμα”, 09:00-20:00
Δ. Αγ. Βαρβάρας, Κουντουριώτη & Ελ. Βενιζέλου, Κόμβος, 09:00-15:00
Δ. Βύρωνα, Καραολή & Δημητρίου, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, (απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 09:00-17:00
Αιτωλοακαρνανία, Παλιά Λαχαναγορά, οδός Αδαμαντίου Κοραή, Αγρίνιο 08:30-13:30
Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Γραφείο Αγίου Κωνσταντίνου, οδός Αγ. Κωνσταντίνου 61, Αγρίνιο, 08:30-11:30
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Άνδρος, ΚΥ Άνδρου, 09:00-17:00
Άνδρος, Μπατσί Άνδρου, 10:00-16:00
Αργολίδα, Αίθουσα Δανάη-Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κοινοτικό Γραφείο Μαλαντρενίου, Μαλαντρένι, 10:00-12:00
Αργολίδα, Πλατεία Σχινοχωρίου, Σχινοχώρι. 12:30-14:30
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 09:00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-13:00
Αρκαδία, Μεγαλόπολη (πλατεία), 09:30-13:30
Αρκαδία, Άγιος Πέτρος (πλατεία), 09:00-11:00
Αρκαδία, Άγιος Ανδρέας (πλατεία), 12:30-15:00
Αρκαδία, Πλατεία Καρτσιώτη, Άστρος, 12:30-15:00
Άρτα, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-13:00
Άρτα, Δημαρχείο Άρτας, 08:00-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Πάτρα, πλατεία Ελευθερίας, 09:00-14:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
Αχαΐα, Άρλα, κοινοτικό γραφείο Άρλας, 09:00-14:30
Βοιωτία, Κέντρο Υγείας Θήβας, 09.00-15.00
Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο στη Δόμβραινα, 09.00-11.30
Βοιωτία, Κοινοτικό Κατάστημα στα Χώστια, 12.00-14.00
Βοιωτία, Κοινοτικό Κατάστημα στο Νεοχώρι, 09.00-11.30
Βοιωτία, Κοινοτικό Κατάστημα στο Μαυρομάτι, 12.00-14.00
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00
Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00-14.00
Δράμα, Κοινότητα Χαριτωμένης, 09:00-13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00
Έβρος, Κοινότητα Νίψας, 10:00-13:00
Έβρος, Δημοτικό Σχολείο Μεγάλου Δερείου, 11:00-13:30
Έβρος, Νομαρχείο Αλεξανδρούπολης, Σουλίου 2, 09:00-14:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00-16.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Έβρος, Οικισμός Προφήτη Ηλία, Σαμοθράκη, 10:30-14:00
Εύβοια, ΚΤΕΛ Χαλκίδας, 09.00-15.00
Εύβοια, Π.Ι. Λουκισίων, 09.30-12.00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ , 08:00-14:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08.00-13.00
Ζάκυνθος, Κέντρο Υγείας (Πρώην ΙΚΑ), 09:00-15:00
Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο, 09:00-14:30
Ηλεία, Κάστρο, Κοινοτικό Γραφείο, 09:00-14:30
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ημαθία, Μελίκη Αλεξάνδρειας, Κοινοτικό Κατάστημα Μελικης, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, Κοινότητα Μαρίνας Νάουσας, Κοινοτικό Κατάστημα Μαρίνας 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:000-15:00
Ηράκλειο, Γαρίπα, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 09:00-10:00
Ηράκλειο, Δραπέτι, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 12:30-13:30
Ηράκλειο, Καλό χωριό, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 14:00-14:30
Ηράκλειο, Γάσι, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 09:00-10:00
Ηράκλειο, Άνω Πουλιά, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 11:00-11:30
Ηράκλειο, Κάτω Πουλιά, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 12:30-13:30
Ηράκλειο, Λευκοχώρι, Δ. Μινώα-Πεδιάδος, 14:00-14:30
Ηράκλειο, Μελέσσες, Δ. Αρχανών-Αστερουσίων, 08:30-09:30
Ηράκλειο, Καταλαγάρι, Δ. Αρχανών-Αστερουσίων, 11:30-12:30
Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Παραμυθιά, 10:00-14:00
Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00-16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Ζωοδόχος Δήμου Ζίτσας, Πνευματικό Κέντρο, 11.00-13.00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 10:00-14:30
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Λέρος, Δημοτικό κτίριο Δόνα, 09:00-15:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 10:00-14:00
Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30-11:30
Κέρκυρα, Ιατροχειρουργική Εταιρεία, Σκαραμαγκά 4, 09:00-14:00
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-17:00
Κεφαλληνία, Πλατεία Βαλλιάνου 4, Αργοστόλι, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Βαλτοτόπι, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-12:00
Κιλκίς, Ρύζια, Αγροτικό Ιατρείο, 13:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α, 08:15-15:30
Κοζάνη, Ξηρολίμνη Κοζάνης, 10:00-12:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, Πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ. Γεννηματά 2, 09:30-13:30
Κως, οδός Υγείας, παιδική χαρά Πασανικολάκη, 08:30-15:00
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 08:30-15:30
Λακωνία, Νοσοκομείο Μολάων, 09:30-13:30
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-15:30
Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο / Αίθριο, 08:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία Αγιάς / Δίπλα από τα γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου, 09:00-12:00
Λάρισα, Φάρσαλα / Είσοδος Δημαρχείου, 09:00-12:00
Λάρισα. ΚΤΕΛ, 08:00-15:30
Λάρισα, Δημαρχείο Μακρυχωρίου, 09:00-12:00
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00
Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, Πλατεία Άντισσας, 10:00-14:00
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
Λευκάδα, Διοικητήριο Λευκάδας, Φιλοσόφων 1, 10:00-11:00
Λευκάδα, Δήμος Λευκάδας, Αντωνίου Τζεβελέκη 1, 10:00-11:00
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη, 08:00-16:00
Μαγνησία, Παραλία Βόλου, έναντι Πανεπιστημίου, 08:00-14:00
Μαγνησία, Μεταξουργείο, Αναπαύσεως & Καραμπατζάκη, 08:00-14:00
Μαγνησία, Τρίκερι, Κεντρική Πλατεία, 10:00-13:00
Μαγνησία, Ανάβρα, Κεντρική Πλατεία, 09:30-13:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα – Αίθουσα “Αλέξ. Κουμουνδούρος”, 08:30-15:30.
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αντικάλαμος, Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, 09:00-12:00.
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30-14:30.
Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30-14:30.
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου, 08:30-15:00.
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικόδημου, Χώρα, 07:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:30
Ξάνθη, Περιφερειακό Ιατρείο Γενισέας, Γενισέα, 10:00-13:00
Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-15:00
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο, Πάτμιον, 08:00-16:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου & Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-16:00
Πέλλα, Ξενιτίδειο Αριδαίας, Λεωφόρος Ξενιτίδη 7, 10:00-14:00
Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πιερία, Κέντρο Υγείας Λιτοχώρου, 09:00-14:00
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-17.00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη, 10:00-15:00
Ροδόπη, Σάπες, 09:00-14:00
Ρόδος, Πλατεία Δημαρχείο Αφάντου, 09:00-14:30
Ρόδος, Παλαιό Νοσοκομείο Ρόδου, 08:30-15:00
Σάμος, Isobox Κέντρου Υγείας Καρλοβάσου, 08:00-14:00
Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:30-14:0»
Σάμος, Πλατεία Πυθαγόρα, 09:00-13:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30
Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 09:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ. Τήνου, 09:00-17:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-11:00
Τρίκαλα, Πλατεία Αύρας Καλαμπάκα, 11:30-12:30
Τρίκαλα, Ε’ ΚΑΠΗ Τρικάλων, 11:00-15:30
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00
Φθιώτιδα, Κοινότητα Λειανοκλαδίου, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Λαμιέων, 11:30-13:00
Φθιώτιδα, Κοινότητα Λουτρών Υπάτης, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Λαμιέων, 09:00-11:00
Φθιώτιδα, Δ.Ε. Αμφίκλειας, Πολιτιστικό Κέντρο, Δήμος Αμφίκλειας, 09:00-12:00
Φθιώτιδα, Κοινότητα Βελίτσας (Άνω Τιθορέα), Κοινοτικό Κατάστημα, Δήμος Αμφίκλειας, 12:30-14:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 07:30-14:30
Φωκίδα, Άμφισσα, Πνευματικό Κέντρο, 08.00-14.00
Φωκίδα, Γραβιά, Πνευματικό Κέντρο, 09.00-13.00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Παλαιοχώρα , Δημοτικό Κατάστημα Ζερβοχωρίων, 09:00-15:00
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 08:30-14:00

* Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών