Ολυμπιακοί Αγώνες, Τόκιο 2020 | Το σημερινό, Πέμπτη 29/7, τηλεοπτικό πρόγραμμα

0

Ακολουθεί το αναλυτικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ για την Πέμπτη 29 Ιουλίου, 7η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων.

ΕΡΤ1

02:30 ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ 7η ΗΜΕΡΑ: Τελικός στις 03:30 με ΜΑΡΙΑ ΚΥΡΙΔΟΥ – ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥ (φωτο)

  • Για τους ημιτελικούς, στις 04:30 η Αννέτα Κυρίδου και στις 05:10 ο Στέφανος Ντούσκος

05:50 ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ, ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

13:00 ΤΕΝΙΣ (ΔΙΠΛΟ ΜΕΙΚΤΟ): ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ/ΣΑΚΚΑΡΗ – ΜΠΑΡΤΙ/ΠΙΕΡΣ

ΕΡΤ2

03:00 ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ, BEACH VOLLEY

05:00 ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ: ΑΤΟΜΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ

Στις 06:32 η Ευαγγελία Ψάρρα εναντίον της Τσιά – Εν Λιν (Ταϊπέι)

06:00 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ:

Στις 06:05 οι Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη για τις ιστιοδρομίες 3-4 των 470 γυναικών

Στις 06:15 η Βασιλεία Καραχάλιου για το λέιζερ ράντιαλ

Στις 07:05 η Κατερίνα Δίβαρη για τις ιστιοδρομίες 10-12 του RS:Χ γυναικών

Στις0 8:35 ο Γιάννης Μιτάκης για τις ιστιοδρομίες 5-6 του φιν

Στις 09:05 οι Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής για τη 3η και τη 4η ιστιοδρομία των 470 ανδρών

Στις 09:20 ο Βύρωνας Κοκκαλάνης για τις ιστιοδρομίες 10-12 του RS:X ανδρών

08:20 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ, TRAP FINALS ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Στις 3:00 η Άννα Κορακάκη για τα προκριματικά με σπορ πιστόλι γυναικών από 25μ

09:00 ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ, ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

11:00 ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΠΥΓΜΑΧΙΑ

13:45 ΕΝΟΡΓΑΝΗ: ΤΕΛΙΚΟΣ, ΣΥΝΘΕΤΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΕΡΤ3

04:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, ΤΕΛΙΚΟΙ 6ης ΗΜΕΡΑΣ

07:40 ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΙΑΠΩΝΙΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ

09:30 ΚΡΟΑΤΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ, ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

10:40 ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ, BEACH VOLLEY

12:20 ΕΛΛΑΔΑ – ΙΑΠΩΝΙΑ, ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

13:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ 6ΗΣ ΗΜΕΡΑΣ (ξεκινά στην EΡΤSPORTS)

15:30 ΙΣΠΑΝΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ, ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ (ξεκινά στην ΕΡΤSPORTS 2)

ΕΡΤSPORTS

08:00 ΗΠΑ – ΙΤΑΛΙΑ, ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

13:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ, ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ 6ης ΗΜΕΡΑΣ (συνέχεια στην ΕΡΤ3)

14:00 ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΕΡΤSPORTS 2

15:00 ΙΣΠΑΝΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ, ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ (συνέχεια στην ΕΡΤ3)

 

ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΤΗΣ 7ης ΗΜΕΡΑΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Tokyo Aquatics Centre

  • 4Χ100 Μικτή ατομική: Προκριματικές σειρές (14:27): Συμμετοχή εθνικής ομάδας (2η σειρά)

ΤΕΝΙΣ

Ariake Tennis Park – Court 2

  • Προημιτελικοί μεικτού (3ο ματς στη σειρά στο Court 2) – Μαρία Σάκκαρη/Στέφανος Τσιτσιπάς εναντίον Άσλεϊ Μπάρτι/Τζον Πιρς (Αυστραλία)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Kamakura

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 10-12 (09:20): Βύρωνας Κοκκαλάνης

Kamakura

  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 10-12 (07:05): Κατερίνα Δίβαρη

Fujisawa

  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-8 (06:15): Βασιλεία Καραχάλιου

Enoshima

  • Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 5-6 (08:35): Ιωάννης Μιτάκης

Zushi

  • 470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 3-4 (09:05): Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής

Enoshima

  • 470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 3-4 (06:05): Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη

ΠΟΛΟ

Tatsumi Water Polo Centre

  • Αγώνας Α΄ ομίλου (12:20): Ελλάδα – Ιαπωνία

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Asaka Shooting – 25m Range

  • Σπορ πιστόλι γυναικών 25m – Προκριματικά: Βολές ακριβείας (03:00): Άννα Κορακάκη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Sea Forest Waterway

  • Μονό σκιφ γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 (04:30): Αννέτα Κυρίδου

Sea Forest Waterway

  • Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 (05:10) Στέφανος Ντούσκος

Sea Forest Waterway

  • Δίκωπος γυναικών (03:30): Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) | Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Yumenoshima Final Field

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των «64» (06:32): Ευαγγελία Ψάρρα εναντίον της Τσιά-Εν Λιν (Ταϊπέι)

Διάρκεια αγώνων: 10:00 – 12:40

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των «32»: Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Πηγή: SPORTS.ERT.GR